HAKKIMIZDA

Gaia Yunan Mitolojisinde, Kaos’tan sonra meydana gelen, dünyayı, yeri, evrensel bir öğe olarak toprağı, başlangıcı ve varoluşu simgeleyen kozmik bir varlık, Toprak Ana’dır..

Biz de GAIA ’yı tasarlarken, Gaia’nın koruyan, sürdüren anlayışından yola çıkarak aşırı tüketim ve gereksiz üretimin önüne geçebilmek için “ileri dönüşüm”ü mottomuz olarak belirledik. İleri dönüşüm, işlevselliğini yitirmiş veya artık fazlalık olarak görülmeye başlanmış geri dönüşümü zor materyallerin biraz yaratıcılık biraz da emekle hayata kazandırılması anlamına geliyor. Mobilyalarımızı atıl halde bulunan ahşapları değerlendirerek, barımızı Alaçatı’nın eski elektrik direklerinden ürettik. Kullandığımız her materyalin çevre dostu ve bulunduğumuz ortamın dokusundan gelen veya uyum gösterebilen materyaller olmasına özen gösterdik.

GAIA BAZAAR güzel anılara ve dostluklara ev sahipliği yaparken, her zaman, herkes için varılan ve her zaman dönülebilecek bir ev de olsun istedik. İster dünyaca meşhur deniz ve kumsallarını özlediğinizde, ister uzun bir haftanın ardından şehre kısa bir veda, ister sadece Alaçatı’nın sokaklarına, rüzgarına, ister sıcacık şöminenin başında güzel sohbetler için, ister eğlenceli bir gecenin dönüşünde güzel bir uyku, isterseniz sabah leziz kahvaltılarımız için… Dalai Lama’nın da söylediği gibi size “…geri dönebilmeniz için kökler ve yanımızda kalmanız için nedenler…” vermek istedik. GAIA BAZAAR her zaman varılan ve her zaman dönülebileceğiniz bir ev olsun istedik.

Menü